Immofinanz otrzymało kredyt od Helaba i pbb Deutsche Pfandbriefban
Centrum handlowe Silesia City Center zostało kupione przez Immofinanz Group w 2005 roku, a trzy lata później refinansowane przez bank Helaba. Oferowało początkowo 66 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia, na której działało 250 sklepów. W październiku 2011 roku otwarto dobudowaną część wielkości 20 tys. mkw. mieszczącą 60 sklepów. Wśród nowych najemców są m.in. Van Graaf, H&M, Smyk Megastore Stradivarius, Massimo Dutti i KappAhl. W pierwszym tygodniu po otwarciu nowego skrzydła odwiedziło je 300 tys. osób.
 
– Transakcja pokazuje, że pomimo trudnej sytuacji na rynku, jest miejsce na finansowanie najlepszych nieruchomości, takich jak Silesia City Center. Wysoko cenimy sobie współpracę z dwoma finansującymi bankami i oczekujemy kontynuacji partnerstwa opartego na zaufaniu – powiedział Eduard Zehetner, Chief Executive Officer of Immofinanz Group. 
Immofinanz Group jest grupą austriackich inwestorów powstałą w 1990 roku. W porfolio ma ponad 1,8 tys. nieruchomości, których wartość księgowa wynosi około 9,2 mld euro. W Polsce jest właścicielem około 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto. 24 procent to powierzchnia handlowa. 
Źrodło: Immofinanz