Galeria Niwa w Oświęcimiu

Powierzchnia restauracji wynosi 285 mkw. i wystrojem nie różni się od linii przyjętej przez koncern.  Posiłek można spożyć tylko na miejscu. W restauracjach KFC na całym świecie serwowanych jest aż 400 różnych potraw.  Specjalnością jest kurczak w panierce, której skład stanowi tajemnicę firmy. Wiadomo tylko, że sporządzana jest na bazie 11 ziół i przypraw.

American Restaurants, spółka prowadząca sieć restauracji KFC oraz Pizza Hut prowadzi w Polsce 145 lokali KFC w 21 miastach. Na całym świecie American Restaurants zainwestowała w 665 lokali. Restauracje są prowadzone w m.in. USA, Kanadzie, Japonii, Wielkiej Brytanii, Australii, Chinach, Korei, Malezji, Tajlandii, Płd. Afryce, Indonezji, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Niemczech, Egipcie.  Spółka notuje około 2 mld zł rocznych przychodów. Po trzech kwartałach 2011 roku sprzedaż wyniosła 1,84 mld zł.

Całkowita powierzchnia najmu w Galerii Niwa wynosi 12,5 tys. mkw. Developerem centrum była spółka Ramsay Sp z o.o. z Katowic, w której około 30 procent udziałów posiada Tailo Investmenst SA, Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata oraz Grupa Handlowa Agata Meble. Za komercjalizację odpowiada Master Management Group.