Brak porozumienia inwestora z władzami miasta

Decyzja ze strony władz miasta już zapadła. – Inwestor miał czas na podjęcie działań i decyzji w sprawie budowy galerii do 25 listopada tego roku. Grzecznościowo odczekaliśmy kilka dni po terminie i na skutek braku jednoznacznej deklaracji realizacji projektu, zmuszeni jesteśmy do wypowiedzenia porozumienia, a co za tym idzie także rozwiązania umowy dzierżawy ze spółką WKS Śląsk. Grunt o powierzchni 66,2 tys. mkw. wraca do dyspozycji miasta. W ciągu najbliższego czasu zostanie przygotowany przetarg i obszar zostanie wystawiony na sprzedaż. Jest to teren przeznaczony wyłącznie pod budowę centrum handlowego – wyjaśnia Paweł Czuma, rzecznik prezydenta Wrocławia.

Sprawa dotyczy terenów o powierzchni 6,8 ha znajdujących się obok stadionu na Pilczycach. Obszar jest własnością miasta, a spółka WKS Śląsk jedynie go dzierżawiła. Projekt budowy galerii handlowej, który przedstawiła spółka, należąca do Solorza miał zostać zrealizowany do końca 2012 roku. Inwestycji jednak nie rozpoczęto.

WKS Śląsk Wrocław SA planował budowę obiektu w którym znaleźć się miało blisko 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, , restauracji i punktów usługowych. Na terenie kompleksu zaplanowano także powstanie salonów fitness & Spa, toru bowlingowego oraz centrum rozrywki z wielosalowym kinem. Koncepcję architektoniczną centrum opracowała amerykańska pracownia Laguarda.Low. z architektem Edem Jenkinsem na czele.