ParkLake Plaza w bukaresztańskiej dzielnicy Titan

ParkLake City to jedna dwóch inwestycji, obok gorzowskiego centrum Nova Park, obecnie realizowanych przez Caelum Development. Galeria znajduje się w najgęściej zaludnionej dzielnicy dwumilionowego Bukaresztu. Blisko pół miliona osób mieszka w zasięgu 10-minutowej jazdy samochodem od obiektu.

Budowa centrum rozpoczęła się w październiku. Pierwszy jej etap – prace ziemne i palowanie – zostanie przeprowadzony przez rumuńskie przedsiębiorstwa – Apolodor SRL oraz Edrasis – C. Psallidas. Inwestor nie wybrał jeszcze generalnego wykonawcy projektu. Komercjalizacją zajmie się Cushman & Wakefield. Jak wynika z ustaleń prasy rumuńskiej, podpisano już listy intencyjne na blisko połowę dostępnej powierzchni, a negocjacje w sprawie kolejnych 20 proc. są zaawansowane. W Centrum znajdować się będzie 200 najemców. Jednym z nich będzie 16-salowe kino Cinema City. Zaplanowano parking na 2,3 tys. miejsc.

Caleum Development oprócz działalności deweloperskiej zajmuje się także kompleksowym zarządzaniem swoimi obiektami. W portfelu firmy jest 19 ukończonych projektów w Polsce. Do najważniejszych inwestycji należą: Wratislavia Centre (Wrocław), Centrum Handlowe Max (Tarnów), Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Galeria Wisła (Płock), Centrum Familia (Gdańsk), centrum Stara Cegielnia (Szczecin), Galeria Kosmos (Koszalin).