CH Echo Pabianice

Umowę kupna-sprzedaży strony zawarły 27 października br. O chęci sprzedaży centrum spółka Echo Investment informowała na początku roku. Przedstawiciele firmy potwierdzili wówczas, że deweloper planuje pozbywać się starszych centrów ze swojego portfela. – To kolejna transakcja na rynku polskim, w której sprzedający i kupujący reprezentują polski kapitał. Popyt na obiekty handlowe w miastach regionalnych jest bardzo duży i sektor ten jest atrakcyjny nie tylko dla zagranicznych inwestorów, ale także dla polskich – mówi Adrian Karczewicz, odpowiedzialny za transakcje że strony Echo Investment.

Centrum Handlowe Echo znajduje się przy ul. Zamkowej 31. Został wybudowany w 2002 roku. Obiekt dysponuje powierzchnią handlową 15 tys. mkw. Do dyspozycji klientów jest 570 miejsc parkingowych. Główni najemcy to Piotr i Paweł, Jysk, Nomi, RTV Euro AGD, Reserved, Rossmann, CCC. Autorem projektu CH Echo w Pabianicach jest Pracownia Uniprojekt sp. z o.o.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.