Projekt galerii Stary Areszt w Piotrkowie Trybunalskim

– Prowadzimy rozmowy z jednym z sieciowych operatorów hotelowych, który planuje budowę trzygwiazdkowego hotelu z 40 pokojami. Jeśli wszystko się uda, prace rozpoczniemy wiosną 2012 roku. Termin zakończenie inwestycji nie jest na razie znany. Uzależniamy go od decyzji administracyjnych i przebiegu procesu deweloperskiego – powiedział portalowi Retailnet.pl Michał Obarzanowski, członek zarządu firmy G2o, inwestora Starego Aresztu.

Piotrkowski Stary Areszt o powierzchni 3 tys. mkw. obecnie jest skomercjalizowany w 75 proc., a najemcami są m.in. sklep spożywczy sieci Biedronka, kwiaciarnia, butiki z odzieżą oraz apteka. Zaaranżowano także salę bankietową dla 200 osób. W ramach obiektu znajdują się 64 miejsca parkingowe.

Stary Areszt to centrum handlowe typu „convenience shopping center”, czyli miejsce szybkich, codziennych zakupów, których się dokonuje po drodze np. z pracy do domu. Oferta handlowa najemców galerii to przede wszystkim produkty pierwszej potrzeby, towary codziennego użytku proponowane przez Biedronkę, Ruch, dyskont odzieżowy SNC, kwiaciarnię, aptekę i salon Play. Oferta zakupowa zostanie wzbogacona o usługi branży ślubno – weselnej. W grudniu uruchomiona zostanie sala bankietowo-weselna na 200 osób, a w niedalekiej przyszłości także centrum ślubne.