Fabryka Biznesu jest inwestorem kompleksu Sukcesja w Łodzi

– Wielu inwestorów i analityków zadaje dziś sobie pytanie, czy rynkowi nieruchomości komercyjnych w Polsce grozi w przyszłym roku druga fala spowolnienia. To zrozumiałe obawy w sytuacji niepewności, jaka zapanowała na rynkach globalnych. Na szczęście Polska wciąż jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków nieruchomości handlowych w Europie, bezpiecznym i stabilnym – stwierdził w wypowiedzi dla Retailnet.pl Krzysztof Apostolidis.

Prezes Fabryki zaznacza, że choć nie można wykluczyć żadnego scenariusza, jego zdaniem 2012 rok nie przyniesie w  branży zasadniczych zmian w porównaniu z obecnym. Ten zaś powinien zakończyć się 15-procentowym wzrostem nowoczesnych powierzchni handlowych – Prognozowany na przyszły rok podobny poziom wzrostu uważam za realny, mimo utrzymania ostrych kryteriów finansowania inwestycji komercyjnych przez banki – powiedział Krzysztof Apostolidis.

Fabryka Biznesu w przyszłym roku zakończy etap przygotowujący do budowy centrum handlu, biznesu i rozrywki Sukcesja w Łodzi i rozpocznie prace budowlane.