Firmy samodzielnie przedstawią koncepcję zabudowy

– Dla sieci handlowej najważniejsza jest lokalizacja – mówi Zbigniew Wesołowski z Wydziału Promocji Miasta. – Nieruchomością interesuje się wiele podmiotów, mają przedstawić swoje koncepcje zagospodarowania i przeznaczenia tego terenu. Grunt stanowi część Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ponieważ był przygotowywany pod inwestycje firmy produkcyjnej. Ta jednak się wycofała i obecnie może tam powstać także inny obiekt, bo plan zagospodarowania przestrzennego nie obejmuje tej nieruchomości a warunki zabudowy nie wykluczają działalności handlowej.

Umiejscowienie w SSE oznacza także dla inwestora preferencje podatkowe oraz inne ulgi. Miastu zależy na stworzeniu nowych miejsc pracy. Działki są położone przy drodze krajowej nr 9 w oddaleniu około 1,5 km od centrum Ostrowca Św. Odległość od sklepu Castorama wynosi około 400 m, od Tesco – 600 m.  Cena wywoławcza gruntu wynosi 1,9 mln zł.  Wadium w wysokości 190 tys zł. Należy wpłacić do 22 grudnia 2011 roku. Inwestycja na nieruchomości powinna zostać zrealizowana w ciągu czterech lat.

Ostrowiec Świętokrzyski to drugi po Kielcach, pod względem obszaru i liczby ludności ośrodek województwa świętokrzyskiego. Miasto jest siedzibą władz powiatu ziemskiego, który tworzy wraz z pięcioma sąsiednimi gminami. W mieście funkcjonuje huta kupiona przez hiszpański koncern Celsa oraz duże znaczenie odgrywa rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Okoliczne tereny są zdominowane przez rolnictwo.