Galeria Bialska w Białej Podlaskiej

W umowie zastrzeżono nieujawnianie nazwy najemcy do dnia uzyskania pozwolenia na budowę Galerii Bialskiej, które jest planowane na początek 2012 roku. Otwarcie centrum zaplanowano na czwarty kwartał 2013 roku.

Budynek DIY jest uzupełnieniem całego kompleksu w skład którego wchodzi galeria handlowa wraz z supermarketem oraz czterosalowe kompaktowe kino.

Do tej pory zawarto już umowę z operatorem spożywczym, którym jest Tesco Polska. Poza supermarketem w galerii znajdzie się ok. 70 sklepów, usytuowanych na łącznej powierzchni 25 tys. mkw. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu przekroczy 32 tys. mkw. Parking zaprojektowano na 845 miejsc.

Galeria Bialska to całkowicie nowe centrum handlowe, które powstanie przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Łomaskiej, w odległości około pięciu minut od centrum miasta. Zasięg oddziaływania galerii to około 60 tys. mieszkańców Białej Podlaskiej oraz 120 tysięcy okolicznych mieszkańców w zasięgu 45 minut jazdy samochodem. Atutem położenia obiektu jest bliskość granicy z Białorusią, a w tym także 300-tysięcznego Brześcia (Brest).

Prace projektowe wykona firma Budus Projekt Sp. z o.o. Podmiotem odpowiedzialnym za komercjalizację jest CB Richard Ellis w Warszawie, a inwestorem jest spółka celowa utworzona przez KPBP Budus S.A., KPM Agata S.A. oraz Graf Sp. z o.o.

KPBP Budus S.A. to firma, która w swoim portfolio ma takie centra handlowe jak: Galeria Wisła w Płocku, Galeria Niwa w Oświęcimiu, Galeria Arena w Gliwicach, Galeria Sfera w Bielsku-Białej oraz Carrefour w Katowicach.

Założona 1952 roku firma KPM Agata S.A. to właściciel marki oraz salonów meblowych Agata Meble, firmy z branży meblowej i wyposażenia wnętrz, która posiada 15 salonów meblowych o łącznej powierzchni 160 tys. mkw. i zatrudnia ponad 1 200 pracowników.

Graf Sp. z o.o. od 10 lat trudni się obsługą oraz realizacją inwestycji. Firma zajmuje się opracowywaniem projektów, przeprowadzaniem procedur administracyjnych, a także wynajmem i zarządzaniem obiektami komercyjnymi.