Sieć New Yorker powiększa się o kolejną lokalizację

Obecna w 32 krajach niemiecka marka odzieżowa New Yorker najwięcej swoich sklepów ma obecnie w Niemczech – 307, Austrii – 85 i Polsce – 72. Sieć dysponuje łącznie 649 tys. mkw. powierzchni handlowej. Placówki handlowe w Niemczech odpowiadają około 30 proc. łącznego obszaru sprzedaży. Większość sklepów otwartych w 2011 roku ma powierzchnię od 600 do 1000 mkw. Zarząd sieci zapowiada, że do końca roku 2011 będzie działać 19 nowych sklepów New Yorker.

Do głównych najemców Galerii Szperk należą m.in. H&M, Rserved, Cropp, House, Mohito, Empik, Daichmann, Rossmann, Karina, CCC, Sportodrom, Takko, Ecoverso. W galerii znajdzie się również food court z siedmioma restauracjami. Pierwsza faza galerii została otwarta w czerwcu 2010 roku, druga jest planowan na początek 2012 roku. Od 18 listopada obiekt ma pozwolenie na użytkowanie.

Inwestorami centrum są: UBM Realitätenentwicklung AG – spółka z siedzibą w Austrii obecnie działająca w 14 krajach europejskich, a w szczególności na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej oraz IRES Polska – firma należąca do grupy Immofinanz. Do tej pory firma IRES Polska już zbudowała m.in. koszalińską Emkę, Klif w Warszawie oraz Skwer Handlowy w Gdańsku, Stop Shop w Legnicy, Centrum Handlowe Family Point we Wrocławiu oraz Centrum Handlowe Pod Wiatrakami w Kobylnicy.