Nowy kompleks hotelowo-handlowy w Świnoujściu

W części handlowej planowanych jest kilkadziesiąt lokali komercyjnych oraz kino wielosalowe, a także galeria sztuki. Lokale znajdować się będą w większości tuż przy promenadzie/deptaku handlowym prowadzącym na pierwsze w Świnoujściu molo (jego budowa jest planowana w partnerstwie publiczno-prywatnym). Przejście częściowo ma być zadaszone. Przy kompleksie powstanie także parking na 500-600 miejsc. Łączna wartość p5rzedsięwziecia jest szacowana na 200-250 mln zł.

O ostatecznym kształcie zabudowy rozstrzygnie konkurs architektoniczny ogłoszony wspólnie z warszawskim oddziałem SARP. Obiekt powstanie na gruntach przejętych od duńskiej Kristensen Group zlokalizowanych tuz przy promenadzie. Za grunty o wielkości 2,3 ha Zdrojowa Invest zapłaciła ponad 20 mln zł.

Budowa powinna rozpocząć się na przełomie 2012 i 2013 roku. Zakończenie jest planowane w zależności od etapu na lata 2014-2017.

Baltic Park Molo będzie multifunkcyjnym kompleksem najnowszej generacji i najbardziej spektakularną inwestycją rodzinnej Grupy Zdrojowa Invest z Kołobrzegu. Grupa ma w swoim portfolio zrealizowane projekty o wartości 500 mln zł. Wśród nich są trzy hotele. Mający powstać w sąsiedztwie promenady w Świnoujściu hotel będzie pierwszym pięciogwiazdkowym obiektem w tym mieście.