Linea Sim zainwestuje w sąsiedztwie PGE Arena

Na parterze kompleksu mają znaleźć się docelowo duże sklepy, punkty usługowe, saloniki prasowe oraz kawiarnie i restauracje. Plan zakłada, że część handlowa będzie mieć powierzchnię 2,203 mkw. Ogólna powierzchnia na którą będzie się składać także część biurowa, hotelowa i konferencyjna wynosi ponad 39 tys. mkw. Największą część, jak wynika z projektu, zajmą lokale biurowe – łącznie ponad 48 procent całej powierzchni użytkowej.

– Wstępny pomysł na skomercjalizowanie powierzchni już mamy – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Dariusz Adamowicz, prezes spółki Linea Sim i właściciel terenów znajdujących się przy stadionie. Inwestor zakłada, że część z lokali handlowo-usługowych sprzeda. Głównym atutem kompleksu ma być bowiem jego bliskie sąsiedztwo ze stadionem.

10-kondygnacyjne budynki mają kompozycyjnie otwierać się na nowy stadion PGE Arena Gdańsk. Teren na którym ma powstać inwestycja jest jednym z najciekawszych pod względem inwestycyjnym w rejonie Trójmiasta. Powierzchnia obszaru na którym przewidziano budowę obiektu wynosi 21 tys. mkw.