Najwyższe stawki za czynsz są w stolicy

Z opracowania zaprezentowanego przez Katarzynę Michnikowską, starszego analityka działu wycen i doradztwa firmy Cushman & Wakefield Polska wynika, że w Warszawie czynsze za najlepsze lokale w centrach handlowych plasują się na poziomie 75-77 euro za metr kwadratowy powierzchni handlowej na miesiąc. Z kolei w innych aglomeracjach (Kraków, konglomeracja katowicka, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź) stawki za najem powierzchni handlowej są prawie o połowę niższe i wahają się pomiędzy 37-40 euro za metr kwadratowy powierzchni handlowej.

Jeżeli zaś chodzi o inne miasta, to ceny czynszów nie przekraczają 30 euro za metr kwadratowy powierzchni handlowej na miesiąc. Analiza wykonana przez firmę Cushman & Wakefield dotyczy lokali o średniej powierzchni handlowej 100-150 metrów kwadratowych.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 13 tys. pracowników w 234 biurach w 61 krajach.
 

 

Źródło: Cushman & Wakefield