Galeria Pestka przejęta przez Blackstone

Przypomnijmy, w posiadaniu King’s Street Retail, są już Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko i Galeria Twierdza w Zamościu. Wszystkie te centra handlowe zostały zakupione w 2011 roku. Zgodnie z ogłoszonymi planami, do końca 2011 roku zostanie także sfinalizowany zakup Galerii Tęcza w Kaliszu.

Galeria Pestka w Poznaniu ma 42 tys. mkw. powierzchni handlowej. Największymi najemcami obiektu są hipermarket Carrefour, market budowlany Praktiker i sklep Saturn. Od 1 grudnia 2011 roku zarządzanie obiektem przejmuje Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, która jest także odpowiedzialna za zarządzanie pozostałymi centrami z portfela King’s Street Retail.

King’s Street Retail to platforma grupująca polskie centra handlowe charakteryzujące się dobrą lokalizacją, zdywersyfikowanym portfelem renomowanych marek, wysoką frekwencją odwiedzających oraz perspektywami dalszego rozwoju. King’s Street Retail jest finansowane przez Blackstone, który także zarządza jego aktywami.

Blackstone specjalizuje się na rynku nieruchomości w inwestycjach private equity. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 miliardów USD.

Master Management Group jest firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 260 tys. mkw. powierzchni handlowej.