Galeria Chełmska skomercjalizowana w 75 procentach

Do grona sklepów, które pojawią się w Galerii Chełmskiej dołączą sieć odzieżowa New Yorker oraz sklep ze sprzętem elektronicznym RTV Euro AGD. Salon New Yorker będzie pierwszym sklepem tej sieci w mieście i zajmie powierzchnię o wielkości ponad 900 mkw. Z kolei firma RTV Euro AGD wynajęła powierzchnię prawie 1,2 tys. mkw.

– Do tej pory wynajęliśmy już blisko 75 procent powierzchni galerii. Niezależnie od procesu komercjalizacji inwestor przygotowuje się do budowy, która rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Trwają procedury związane z uzyskaniem finansowania inwestycji, mogę zapewnić, że budowa centrum jest niezagrożona – mówi Artur Dziewa, prezes Galerii Chełmskiej Sp. z o.o.

Oprócz sklepów New Yorker i RTV Euro AGD, w Galerii Chełmskiej znajdą się między innymi: market budowlany Castorama, Tesco, H&M, operator kinowy Cinema Lumiere, Martes Sport, Apart, Rossmann, Orange, Kolporter. Niebawem, jak zapowiada zarząd, podpisane zostaną kolejne umowy ze znanymi sieciami.

New Yorker to marka odzieżowa, która swój pierwszy sklep w Polsce uruchomiła w 1998 r. Obecnie sieć posiada 75 lokali w całym kraju. Będzie to pierwszy salon New Yorker w Chełmie i zajmie powierzchnię ponad 900 m kw.

Firma RTV Euro AGD istnieje od 1990 r. Posiada 170 punktów w 87 miastach w Polsce. Oferuje m.in. sprzęt audio-wideo oraz zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy.

Galeria Chełmska to obiekt handlowo-rozrywkowy, który powstanie w Chełmie pomiędzy ulicami Rejowiecką i Lubelską . Powierzchnia najmu całego kompleksu to ponad 30 tys. m kw. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. W Galerii Chełmskiej znajdzie się około 80 sklepów i punktów usługowych. Za komercjalizację obiektu odpowiada DTZ.

Budowa obiektu będzie trwała 18 miesięcy, a inwestorem są lokalni przedsiębiorcy.