MB Progress Capital Limited dokonała darowizny ponad 4 mln akcji

Nastąpiło przeniesienie akcji między spółkami, których właścicielami są Jan Mroczka i Andrzej Bartnicki – główni udziałowcy firmy Rank Progress. Wspólnie kontrolują oni 78 proc. jej udziałów.

MB Progress Capital Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze, w której Jan Mroczka i Andrzej Bartnicki mają 50-proc. udziały, zbyła w formie darowizny po około około 2,1 mln akcji firmy Rank Progress na rzecz dwóch spółek – Elsoria Limited i Clarriford Limited. Podmioty, które weszły w posiadanie akcji, są również zarejestrowane na Cyprze. Właścicielem pierwszej jest w 100-proc. Jan Mroczka, a drugiej w 100-proc. Andrzej Bartnicki. Wartość akcji to ok. 8,2 mln euro, po 4,2 mln euro, na każdą z obdarowanych spółek.

Jak wynika z raportu bieżącego firmy, przed dokonaniem transakcji MB Progress Capital Limited posiadała 12,7 mln akcji i tyle samo głosów w spółce Rank Progress. Stanowiło to odpowiednio 34,28 proc. kapitału zakładowego oraz 23,84 proc. w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Po dokonaniu transakcji MB Progress Capital Limited posiada blisko 8,4 mln akcji i tyle samo głosów. Stanowi to odpowiednio 22,78 proc. kapitału zakładowego oraz 15,84 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.