Sieć rozwija działalność w centrach handlowych

W Galerii Bałtyckiej funkcjonuje już kilka kawiarni (Coffeheaven, Grycan, Tchibo, T.Deker, Wedel). Najprawdopodobniej już za kilka dni dołączy do tego grona także Starbucks. Będzie to już dziewiąty lokal tej sieci otwarty w tym roku. Dotychczas otworzono osiem, z czego pięć uruchomiono w centrach handlowych (Galeria Manhattan w Gdańsku, Magnolia Park we Wrocławiu, CH Promenada w Warszawie, Galeria Kaskada w Szczecinie i CH Poznań Plaza). Dodatkowo sieć uruchomiła kiosk w Galerii Krakowskiej w Krakowie.

W sumie w Polsce funkcjonuje 17 kawiarni Starbucksa, funkcjonujących zarówno w centrach handlowych jak i w innych lokalizacjach. Sieć, poza otwarciem lokalu w Galerii Bałtyckiej planuje jeszcze w tym roku uruchomić swój lokal w warszawskim pawilonie „Zodiak”.

Galeria Bałtycka to największe centrum mody w województwie Pomorskim. Obiekt jest zlokalizowany w centrum Wrzeszcza – dzielnicy Gdańska, tradycyjnie związanej z handlem. W galerii funkcjonuje około 200 sklepów, a klienci mają do dyspozycji 1100 miejsc parkingowych. Właścicielem obiektu jest firma ECE, która zarządza 137 centrami handlowymi na całym świecie, z czego sześcioma w Polsce.