Dworzec Główny Wrocław komercjalizuje powierzchnie

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, zarząd może się pochwalić obecnie podpisanymi umowami jedynie ze spółkami McDonald’s oraz Coffeeheaven. Nieoficjalnie jednak mówi się, że powierzchnia komercyjna, która wynosi około 5 tys. mkw. zostanie przeznaczona pod butiki i salony marek oferujących produkty z tzw. wyższej półki. PKP ma nadzieję, że uda się ulokować np. salon Harleya-Davidsona bądź klub Hard Rock Cafe. – Myślimy też np. o zlokalizowaniu sali kursów tańca albo miejsca do gry w squash – powiedział w wywiadzie dla Shopping Center Poland Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Grupy PKP.

W ramach projektu zostanie m.in. na nowo zaaranżowana przestrzeń wewnątrz budynku dworca. Inwestycja obejmie również plac przed dworcem, który docelowo ma zamienić się w deptak wraz z ławeczkami i miejscem do odpoczynku. Odtworzone zostaną tarasy restauracyjne przylegające do budynku od frontu. Elementem inwestycji jest także budowa Pawilonu Południowego. W kondygnacji naziemnej znajdą się kasy biletowe i przestrzenny hall. Natomiast na piętrze – poczekalnia oraz punkty usługowe.

Inwestorem jest spółka PKP. Projekt jest współfinansowany przez budżet państwa oraz Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał 2012 r. Wartość inwestycji oszacowano na 361,6 mln złotych. Za wykonanie przebudowy odpowiedzialne jest konsorcjum Budimex S.A. – Ferrovial Agroman S.A.