Katarzyna Michnikowska

– Trzeba jednak pamiętać, że rynek w małych miastach jest płytki – mówiła Katarzyna Michnikowska z Cushman & Wakefield podczas Shopping Breakfast Briefing.

W budowie po dziesięciu miesiącach 2011 roku pozostawało ponad 550 tys. mkw. powierzchni, z czego jednak 200 tys. mkw. to inwestycje czekające na wznowienie. Według Cushman & Wakefield w 2012 roku jedynie 35 procent powierzchni, która znajduje się obecnie w budowie zostanie oddana do użytku.

– W 2012 roku spodziewamy się wzrostu podaży powierzchni, przy stabilnym popycie – mówiła Katarzyna Michnikowska. – Aktualnie sieci handlowe wymagają elastycznych warunków najmu oraz zachęt, w tym kontrybucji z tytułu aranżacji lokalu. Wciąż oferowane warunki najmu, lokalizacja i jakość obiektu handlowego to dla najemców decydujące czynniki wyboru – powiedziała Katarzyna Michnikowska.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 13 tys. pracowników w 234 biurach w 61 krajach.
 

 

Źródło: Cushman & Wakefield