Galeria Jurowiecka czeka na pozwolenie

Inwestor, Konstanty Strus, kilka miesięcy temu poinformował w rozmowie z Retailnet.pl, że planuje rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w 2011 roku, posiada niezbędne uzgodnienia w zakresie obsługi komunikacyjnej, a prace nad projektem budowlanym są na końcowym etapie i w najbliższym czasie zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Obecnie pomysłodawca projektu jest jednak na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Pierwsze prace mają zatem ruszyć w przyszłym roku.

Obiekt będzie miał 25 tys. mkw. powierzchni handlowej, ok. 150 lokali handlowo-usługowych, 9-salowe kino oraz hotel z 130 pokojami. Ukończenie projektu planowane jest na 2013 rok. Inwestor wydał na wydzierżawienie od miasta na 99 lat Placu Inwalidów Wojennych na którym ma powstać kompleks, 68 mln złotych. Głównym architektem jest firma Bulak , a komercjalizacją obiektu zajmuje się spółka Aspenn.

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma należąca do Hanny i Konstantego Strusów, która ma dwudziestoletnie doświadczenie budowlane i deweloperskie. Zrealizowała kilka osiedli mieszkaniowych w Warszawie i Siedlcach, kilkanaście bloków mieszkalnych i dwa domy towarowe w Siedlcach: Milenium i Galerię S. Zatrudnia około 200 pracowników.