Ostateczny wygląd galerii może podlegać jeszcze modyfikacjom

– Budowa już się rozpoczęła. Na razie są prowadzone prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję oraz prace fundamentowe – mówi Marek Nowak z biura sprzedaży spółki Rajbud. – Na razie pogoda dopisuje. Liczymy, że inwestycja zostanie zakończona na przełomie wiosny i lata 2012 roku. 4-5 miesięcy dobrej pogody na pewno wystarczy.

Budynek w kształcie litery L, przeznaczony na wynajem powierzchni pod lokale komercyjne, ma składać się z dwóch kondygnacji. W budynku znajdzie się miejsce dla około 20 sklepów o wielkości 50 mkw. oraz dwóch lokali większych o powierzchni 200 i 300 mkw.

– Oczywiście w zależności od potrzeb i zainteresowania większą powierzchnią poszczególne moduły można połączyć – mówi Marek Nowak.

Przylegający pawilon z przeznaczeniem na potrzeby Biedronki nie odbiegnie od standardów stosowanych przez sieć i zajmie jedną kondygnację.  W sądziedztwie centrum jest planowany parking. Rajbud Development jest właścicielem terenu inwestycji i dysponuje pozwoleniem na budowę.

Spółka Rajbud Development sp. z o.o. została zarejestrowana w poznańskim KRS w kwietaniu 2002 roku. Jej kapitał zakładowy wynosi przeszło 2 mln zł. Udziałowcami spółki są Grzegorz Cezary Drwięga posiadający 1570 udziałów o łącznej wartości 785 tys. zł, spółka JDJ Bachalski posiadająca 1258 udziałów o wartości 629 tys. zł oraz Jerzy Różański, który jest włascicielem 1570 udziałów o łącznej wartości 785 tys. zł. Prezesem zarządu spółki Rajbud Development sp z o.o. jest Grzegorz Cezary Drwięga.