Galeria Tęcza z nowymi najemcami

Nowe sklepy zostaną usytuowane na poziomie +1. Centro, w Galerii Tęcza zajmie powierzchnię 420 mkw., a Monnari butik o powierzchni 180 mkw.

– Galeria Tęcza liczy obecnie około 80 sklepów sieciowych. Nowe marki doskonale uzupełniają jej ofertę odzieżową i obuwniczą – mówi Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress SA.

Kaliskie centrum handlowe znajduje się w miejscu supersamu Tęcza. Dawny Społem zamieniono w budynek o powierzchni całkowitej liczącej 33,7 tys. mkw. Oficjalne otwarcie galerii odbyło się 22 października br. W dniu otwarcia obiekt odwiedziło prawie 100 tysięcy osób.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zarządu spółki, do końca br. ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży galerii spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate. Kwotę transakcji ustalono na 39,8 mln euro netto. Ostateczna cena może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego. Szacowane przychody z wynajmu Galerii Tęcza to około 3,2 mln euro rocznie.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji zrealizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 6 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 136 tys. mkw. – w Legnicy, Kaliszu i Jeleniej Górze oraz sprzedanych już obiektów w Zgorzelcu, Kłodzku i Zamościu.