FM Zielona Góra powstała w budynkach dawnej fabryki

4F zasłynęła jako oficjalny partner polskiej reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Przez wiele lat współpracowała z Adamem Małyszem, co zaowocowało kolekcją ubrań, sygnowaną jego nazwiskiem. Obecnie jest głównym sponsorem Kamila Stocha. 

Focus Mall Zielona Góra zbudowany jest w ścisłym centrum miasta w postindustrialnym budynku fabryki Polska Wełna. Centrum liczy 48 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 29,1 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz wielosalowe kino Ciemna City. Jednym z najważniejszych cech centrum jest muzeum miejsca, w którym prezentowana jest historia zakładów Polska Wełna. Obiekt został oddany do użytku 17 września 2008 roku.  W 2011 roku galeria weszła do grupy 10 najlepszych w Polsce centrów handlowych według rankingu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych.

Sieć centrów rozrywkowo-handlowych Focus Mall to projekt dewelopera Parkridge Retail Development. Zakłada on budowę śródmiejskich centrów handlowych w miastach średniej wielkości w Polsce. Galeria w Zielonej Górze jest trzecią tego typu inwestycją firmy Parkridge po Rybniku, Bydgoszczy i Piotrkowie Trybunalskim.

Za wynajem powierzchni w Focus Mall Zielona Góra odpowiada Alfa Asset Management przy wsparciu BOIG Property Consulting. Alfa Asset Management, firma świadcząca usługi z dziedziny zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, powstała w 2005 roku. Spółka oferuje usługi w zakresie asset i property management, wynajmu i rekomercjalizacji obiektów, zarządzania finansami spółek i nieruchomości, audytu technicznego budynków, marketingu, reklamy i PR nieruchomości oraz HR dla nieruchomości.