Galeria Bałtycka mogłaby mieć do 58 tys. mkw. pow. handlowej

– Obecnie projekt ten jest wyłożony do publicznego wglądu, jak na razie nie otrzymaliśmy na piśmie żadnych uwag, które mogłyby zablokować wejście w życie tego planu. Jeśli tak pozostanie, to projekt będzie musiał być jeszcze uchwalony przez rade miasta – informuje Maria Koprowska, kierownik zespołu urbanistycznego Wrzeszcz Biura Rozwoju Gdańska.

Tereny objęte nowym planem zagospodarowania obejmują 16 ha. Większą część tego obszaru zajmują działki przeznaczone pod handel, które należą do ECE, inwestora Galerii Bałtyckiej. Projekt dopuszcza możliwość rozbudowy tego centrum handlowego w kierunku ulicy Lendziona. Według nowego planu obiekt będzie mógł mieć w sumie 58 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W sierpniu br. Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej informował, że obiekt ten posiada duży potencjał, jednak na tym etapie rozbudowa jest tylko pewnym pomysłem wymagającym dalszego przeanalizowania. Galeria Bałtycka to największe centrum mody w województwie Pomorskim. W obiekcie funkcjonuje około 200 sklepów.

Dodatkowo w planie uwzględniono budowę drugiego centrum handlowego, o dopuszczalnej powierzchni handlowej do 25 tys. metrów kwadratowych. Obiekt miałby powstać na terenie należącym do innego dewelopera – spółki PB Górski. Firma planuje zbudowanie na tym obszarze Centrum Hevelius.