Centrum będzie miało powierzchnię 3,2 tysiąca mkw.

– W ustalonym terminie, czyli 21 października br. nie doszło do podpisania umowy. Dzień wcześniej otrzymaliśmy załączniki, które znacząco zmieniały dotychczasowe ustalenia z funduszem. Umówiliśmy się na dalsze negocjacje, ale nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Konsekwencją było unieważnienie przez inwestora przetargu na wykonawcę robót budowlanych i wyboru inżyniera kontraktu dla planowanej inwestycji. W rezultacie na podstawie pism dokumentujących przebieg i efekty starań, a także wielu spotkań z przedstawicielami inicjatywy Jessica, gmina zrezygnowała z dofinansowania projektu miejskiego rewitalizacyjnego pożyczką Jessica – wyjaśnia w rozmowie z portalem Retailnet.pl Wioletta Wadecka, prezes spółki Promenada.

– Nie składamy broni, szukamy innej możliwości dofinansowania tej inwestycji. Taka szansa już się rysuje. Rozmawiamy z kapitałem w postaci funduszu inwestycyjnego, który jest dedykowany wyłącznie dla jednostek samorządu terytorialnego – dodaje Wadecka.

Od przyszłego roku inwestor rozpocznie proces wyłaniania wykonawcy i inżyniera kontraktu. – Z budową moglibyśmy ruszyć po sezonie letnim 2012 roku, zgodnie z decyzją pozwolenia na budowę. Cała ta procedura musi się przesunąć praktycznie o jeden rok – informuje Wadecka.

Według początkowego planu ukończenie projektu miało nastąpić w czerwcu 2013 roku. Galeria Molo ma powstać nad samym brzegiem morza przy plaży w Międzyzdrojach. Centrum będzie miało powierzchnię 3,2 tysiąca mkw. z czego połowa przeznaczona zostanie na wynajem. W obiekcie znajdą się 22 lokale handlowo-usługowe. Inwestorem jest spółka Promenada w 100 procentach kontrolowana przez gminę. Projekt kosztować ma 19 mln zł brutto. W pierwotnym założeniu miał być w 75 procentach sfinansowany przez pożyczkę z inicjatywy Jessica, przeznaczonego na rewitalizację obszarów miast.