Stara Kablownia na etapie komercjalizacji

Lokal Kolportera zajmie 27 mkw. powierzchni handlowej i zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie sieci Rossmann. Jest to drugi najemca, po sieci obuwniczej CCC, który podpisał umowę najmu ze spółką BJG, inwestorem i zarządcą obiektu, w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Stara Kablownia powstaje w rozwijającej się aglomeracji śląskiej przy ul. Legionów. Na jej lokalizację wybrano tereny dawnej fabryki kabli, stworzonej w 1927 roku przez firmę Zahm z Morawskiej Ostrawy. Koncepcja Starej Kablowni zakłada zatem wykorzystanie postindustrialnego charakteru obiektu. Na terenie o powierzchni około pięciu ha powstanie kompleks handlowo-usługowy, park rozrywki oraz pasy zieleni. Inwestorem projektu jest spółka B.J.G. Sp. z o.o.

Otwarcie Starej Kablowni planowane jest na koniec listopada 2012 roku. Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Pierwszymi najemcami obiektu zostali Tesco, Rossmann oraz Multikino. W obiekcie znajdą się też pawilon RTV-AGD, bank, zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar.