Gegenbauer Polska świadczy usługi m.in. Galerii Kazimierz w Krakowie

– Galeria Kazimierz w Krakowie była pierwszym obiektem handlowo-rozrywkowym, z którym nasza firma rozpoczęła współpracę. Uczestniczyliśmy w fazie końcowej budowy projektu oraz w procesach odbioru końcowego centrum handlowego. Kolejne lata przyniosły rozwój firmy. W latach 2005-09, potroiliśmy obroty z 8 do 28 mln zł. Naszymi klientami jest siedem centrów handlowych, wśród nich na przykład Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Gola z Gegenbauer Polska sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w technicznym facility management, w skład którego wchodzi konserwacja i utrzymywanie sprawności urządzeń oraz instalacji technicznych, a także działania administracyjno-finansowe. Do nich zalicza się kontrolę i planowanie budżetów nieruchomości, nadzór na realizacją umów z kontraktorami i podwykonawcami, zarządzanie gwarancjami, koordynacja działań wszelkich podmiotów zewnętrznych wobec właściciela, zarządzanie projektami dla budynków i usług budowlanych – prace remontowe i modernizacyjne. Ponadto planowanie kosztów remontów, modernizacja i ich kontrola, zarządzanie zamówieniami i opracowywanie strategicznych planów utrzymania nieruchomości.

Gegenbauer ma w swojej ofercie również usługi pełnego zarządzania nieruchomością, czyli zintegrowane facility management, w którego skład wchodzą takie elementy jak: nadzór techniczny, infrastrukturalny (czyli ochrona mienia wraz z ochroną przeciwpożarową oraz utrzymaniem czystości) oraz ekonomiczny, czyli pełna kontrola merytoryczna realizowanych procesów, zarządzanie dostawcami, procesami gwarancyjnym i pogwarancyjnymi.