Centrum Handlowe posiada kilkunastu najemców

Zapytania odnośnie kupna galerii kierowane były ze strony podmiotów polskich, ale niektórzy pośrednicy wskazywali także, że działają w imieniu inwestorów zagranicznych. Oferty zawierały jednak cenę niższą od tej, którą chciałby uzyskać właściciel. 

Bielawa tworzy stutysięczna aglomerację z kilkoma miejscowościami (m.in. Dzierżoniów, Pieszyce), do których dojazd trwa 5-10 minut, co poszerza grupe potencjalnych klientów. Z ogłoszenia o sprzedaży galerii wynika, że wynajęto w niej 90 procent powierzchni handlowej. W gronie kilkunastu najemców są m.in. sieć prowadząca sprzedaż artykułów AGD i RTV Neonet, producent mebli Black Red White, operator telefonii komórkowej Play, oraz firma jubilerska Aura.

Galeria Bielawska powstała w centralnym punkcie miasta, nieopodal największego osiedla zamieszkanego przez około 15 tys. mieszkańców. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu ruchliwego skrzyżowania, na głównym szlaku pieszym, prowadzącym z tego osiedla do starej części miasta, w której mieszczą się: rynek, urząd miejski, kościół, cmentarz, targowisko i inne ważne dla mieszkańców miejsca.

Bielawa leży w odległości około 60 km od Wrocławia zamieszkałego przez 633 tys. osób, na szlaku prowadzącym do Nowej Rudy i dalej w głąb Kotliny Kłodzkiej (droga wojewódzka nr 384), która stanowi atrakcję turystyczną. 

Generalnym wykonawcą galerii była spółka ART Budownictwo. Projekt wykonała pracownia projektowa Archidea z Wiszni Małej i Wrocławia.