TUP Property poszukuje partnerów do budowy CH w Katowicach

– Termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany. Jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów z potencjalnymi inwestorami/najemcami. Planowane centrum handlowe to obiekt typu convenience, stąd branże z którymi prowadzimy rozmowy muszą spełniać określone wymogi. Warto zaznaczyć jednak, że w najbliższym czasie podpiszemy list intencyjny z dużym deweloperem mieszkaniowym, który wybuduje osiedle mieszkaniowe, które ma powstać w sąsiedztwie galerii – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Katarzyna Kościelniakowska, dyrektor handlowy TUP Property.

Termin rozpoczęcia budowy obiektu handlowo- usługowego uzależniony jest od harmonogramu, który narzuci główny najemca.

Obiekt ma mieć około 3,3 tys. mkw. powierzchni handlowej. Kompleks w skład którego wchodzi osiedle i galeria handlowa powstaje na obszarze 8 ha, należącym do spółki TUP Property.

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, zgoda na rozpoczęcie budowy obiektu została wydana w lutym 2011 r. Otwarcie dwukondygnacyjnego budynku planowano na jesień 2012r. Teraz już wiadomo, że oba terminy ulegną zmianie.

TUP Property S.A. buduje i zarządza portfelem nieruchomości na wynajem. W ramach optymalizacji posiadanego portfela, spółka prowadzi także krótkoterminowe projekty deweloperskie. Jest częścią Grupy TUP, na czele której stoi giełdowa firma inwestycyjna TUP S.A