Park Handlowy Bielany zwiększy powierzchnię do 140 tys. mkw.

Jak informowaliśmy w październiku, Inter Ikea Centre Group Polska SA zamierza rozbudować Park Handlowy Bielany z dotychczasowych 80 tys. mkw. do 140 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się w sumie 200 sklepów, czyli o 120 więcej niż dotychczas. Powstanie dodatkowych 1500 miejsc parkingowych, dzięki czemu centrum będzie mogło przyjąć 4700 pojazdów. Trwają prace koncepcyjne. Projekt przygotowuje grupa projektowa BDP.

Oferta centrum łączy asortyment wnętrzarski i modowy. W obiekcie znajdują się m.in. punkty usługowe, drogerie, delikatesy Alma i hipermarket Tesco Extra. Do najemców z branży modowej należą m.in. Reserved, H&M, Cubus, KappAhl, Monnari, Orsay, Gino Rossi, Intimissimi i Calzedoni.

Inter Ikea Centre Group Polska SA należy do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do IICG Polska centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim znane i renomowane marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz firmy odzieżowe. IICG Polska jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma prowadzi prace koncepcyjne związane z budową centrów handlowych w Lublinie i Poznaniu oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.