Ruszyła Stara Garbarnia w Żyrardowie

– W dniu otwarcia, 5 grudnia uruchomiliśmy kilkanaście sklepów, m.in. Deichmann, CCC i Tako. Niebawem ruszy reszta sklepów, w tym Marc Pol, którego otwarcie zaplanowano na 21 stycznia 2012 roku. Ponadto jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć rozbudowę obiektu o kolejne ponad tysiąc mkw. Nowa część budynku zostanie oddana do użytku najprawdopodobniej wiosna przyszłego roku – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Sławomir Kuran, przedsiębiorca i inwestor galerii w Żyrardowie, Savi.

Galeria Stara Garbarnia zlokalizowana jest przy ulicy Środkowej w Żyrardowie. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to ponad siedem tys. mkw., w tym 5,8 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie parking na 250 miejsc. Główni najemcy Starej Garbarni to: Marc-Pol, Deichmann, Pepco, Tako, Textil-Market, Kolporter, Cyfra+, Boti, Apteka, Jubistyle, Kangur, Gold-Bot, Kawiarnia oraz Rossmann. W kompleksie znajdzie się także miejsce na kwiaciarnię, salon jubilerski oraz salonik prasowy.

Inwestorem projektu jest Sławomir Kuran właścicel firmy Savi, który oprócz Starej Garbarni w Żyrardowie realizuje też galerie handlowe w Olkuszu o powierzchni 12,5 tys. mkw i Dzierżoniowie o powierzchni 15 tys. mkw.