Kwota transakcji to około 121 mln dol. amerykańskich

Wspólne przychody DTZ i UGL Services sięgają 1,94 mld dolarów amerykańskich. – Z połączenia obu firm powstaje jedna z największych, jeśli chodzi o przychody i możliwości, firm zajmujących się usługami biznesowymi w branży nieruchomości na świecie – powiedział Richard Leupen, Managing Director w UGL. Leupen dodał, że przejęcie DTZ pozwoli poszerzyć zakres oferowanych usług. Wspomniał też że liczy na mocną pozycję DTZ w Azji, gdzie firma zatrudnia 1300 osób.

Przejęcie DTZ przez UGL następuje po niespełna dwóch miesiącach, od chwili kiedy z rozmów w sprawie kupna wycofała się firma Saint George Participations. DTZ od dłuższego czasu boryka się z trudnościami finansowymi. Jeszcze przed pięcioma laty wartość DTZ szacowano na pół miliarda funtów brytyjskich, czyli ponad 780 mln dol. amerykańskich. Dziś jednak 121 mln dol. z tansakcji z UGL poszło na sfinansowanie długu, jaki firma zaciągnęła w Royal Bank of Scotland. Nic z tej sumy nie przypadnie akcjonariuszom. Zyskiem dla firmy jest 4 700 stanowisk pracy, które dzięki transakcji utrzymają pracownicy DTZ.

DTZ rozpoczęło działalność w Wielkiej Brytanii w 1784 roku. Jest to jedna z głównych światowych firm świadczących usługi doradcze w branży nieruchomości,. Działa w 145 miastach w 43 krajach. Wartość obiektów zarządzanych przez DTZ przekracza 10 mld dol. australijskich.

UGL limited jest spółką specjalizując się m.in. w budownictwie, facility management w branży energetycznej, wodnokanalizacyjnej, transportowej, komunikacyjnej, wydobywczej i nieruchomościach. W jej skład wchodzą cztery główne spółki – UGL infrastracture, UGL Rail, UGL Resources i UGL Service. UGL Limited z siedzibą w Sydney w Australi, działa w Austalii, w Nowej Zelandii, Azji, Ameryce Północnej i na środkowym Wschodzie. Zatrudnia około 48 tys. osób. W zeszłym roku Grupa UGL osiągnęła przychód $4.6 mld dol.