Firma Mercus ma swoją siedzibę w Polkowicach

Otwarcie obiektu odbyło się 6 grudnia br. W centrum oprócz wymienionych firm działają także: Apteka Słoneczna, Eurofirany, Bizzarto Collectione, Art & Decor, Barbik, Restauracja Oberża i Sunny Music Club. Druga faza galerii ma być ukończona pod koniec lutego 2012 roku. Wtedy to inwestor planuje oddać do użytku biura o powierzchni 1100 mkw. Spółka Mercus chce także przygotować w Galerii Gwiezdnej kilkanaście pokoi hotelowych.

Galeria Gwiezdna znajduje się przy ul. Gwiezdnej w Legnicy. Na początku lipca 2010 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, a w sierpniu podpisał umowę z generalnym wykonawcą – firmą Pro-Bud sp.j. Budowa obiektu trwała 15 miesięcy. Jej koszt to 14 mln zł. Przy obiekcie powstało 180 miejsc postojowych, w tym 70 na parkingu podziemnym. Firma prowadzi także dwa podobne obiekty w Lubinie i Głogowie.

Inwestorem obiektu jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Mercus z Polkowic. Firma powstała jako spółka joint-venture z inicjatywy KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie i FLT -Metall HmbH w Dűsseldorfie. Obecnie Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA, i jej właścicielem jest KGHM Polska Miedź SA.