Dom Mody Drukarnia

Przyczyny zmiany nie są znane. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że zainteresowanie delikatesami oferującymi produkty z wyższej półki nie było w tym miejscu wystarczająco duże. Wprowadzenie Tesco oznacza zmianę w kierunku bardziej popularnego i tańszego asortymentu produktów spożywczych. Będzie to trzeci supermarket Tesco w Bydgoszy, ale pierwszy w ścisłym centrum. Pozostałe dwa znajdują się przy ul. Gajowej 72 i ul. Toruńskiej 101. Drugi z nich wkrótce przemieni się w Tesco Extra – sklep z szerszym od regularnych supermarketów sieci asortymentem produktów i usług.

Tesco należy do największych sieci detalicznych na świecie. Dziś liczy 4820 sklepów w 14 krajach (Wielka Brytania, Irlandia, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Malezja, Tajlandia, Korea Południowa, Japonia, Turcja, Indie, Chiny i USA). Zatrudnia prawie 480 tys. osób. W Polsce Tesco ma prawie 400 sklepów w całym kraju, 27 stacji benzynowych, oraz własne centra dystrybucyjne. Zatrudnia ok. 30 tys. pracowników. Obroty grupy Tesco przekroczyły 10,1 mld złotych netto w roku finansowym 2010-2011. Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware.

Bomi jest siecią delikatesów od 2007 roku notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Historia firmy rozpoczęła się w Trójmieście, gdzie kilkanaście lat temu otwarto pierwsze sklepy o powierzchni 3000 metrów kwadratowych. Akcjonariuszami Bomi są Rabat Pomorze oraz spółka Rast.

Dom Mody Drukarnia w Bydgoszczy zlokalizowany jest na Starym Mieście u zbiegu ulic Gdańskiej i Jagiellońskiej. Na terenie obiektu jest ponad 50 sklepów, są liczne lokale gastronomiczne, a także klub fitness. Wśród najemców są C&A, Royal Collection, Stefanel, New Yorker, Bata, Monnari, Trussardi, Liu – Jo, Marionnaud, Pure Fitness, Max Mara i inni.