Bolesławiec City Center

Prace budowlane w centrum położonym przy ul. Asnyka w Bolesławcu trwają od połowy roku. – W tej chwili płyta fundamentowa jest skończona w 50 proc. Postawiono też ściany prefabrykowane na poziomie minus jeden. Terminy są dotrzymywane i wszystko idzie zgodnie z harmonogramem – informuje w wypowiedzi dla Retailnet.pl Edyta Bystra kierownik projektów spółki Antan, inwestora centrum. Deweloper jeszcze przed zimą zamierza skończyć poziom -1 i zacząć poziom 0. Stan surowy otwarty ma być gotowy w kwietniu 2012. Zakończenie budowy przewidziane jest na listopad 2012 roku.

Postępuje także komercjalizacja obiektu. Jak informuje przedstawiciel inwestora, powierzchnia centrum jest wynajęta w ponad 60 proc. Czterokondygnacyjny kompleks ma 4, 6 tys. mkw. powierzchni handlowej i 1,2 tys. mkw. powierzchni biurowej. Z czterdziestu lokali handlowo-usługowych pięć będzie miało powierzchnię od 200 mkw. do 1 tys. mkw. Powierzchnia pozostałych trzydziestu pięciu lokali nie przekroczy 200 mkw. W centrum według zamierzeń dewelopera mają znaleźć się sklepy renomowanych firm odzieżowych oraz lokale usługowe i gastronomiczne. Będzie też duży market spożywczy i salon RTV-AGD.

Spółka Antan Development Polska powstała w 2007 r. Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Antan, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Do dziś w całości znajduje się w posiadaniu rodziny Georga Faktora, który założył Antana. Firma działa przede wszystkim na rynku nieruchomości. W poprzednich latach Antan zrealizował projekty o łącznej powierzchni 500 tysięcy metrów kwadratowych. Firma zakupiła również nieruchomości, których całkowita powierzchnia wynosi 500 tysięcy metrów kwadratowych. W chwili obecnej międzynarodowa grupa zarządza majątkiem o wartości ponad 1 mld euro.