Obiekt będzie gotowy w IV kwartale 2013 roku

Dotychczas prace budowlane, realizowane na podstawie odrębnej decyzji administracyjnej, obejmowały jedynie fragment garażu podziemnego od strony ulicy Katedralnej. Uprawomocniona decyzja o pozwoleniu na budowę pozwala na rozwinięcie całej inwestycji.

Projekt polega na rozbudowie istniejącej Galerii S. Dzięki tej inwestycji powstanie pierwsze w regionie siedleckim centrum handlowo-rozrywkowe o łącznej powierzchni najmu ok. 34 tys. mkw. W obiekcie będzie ponad 160 lokali, z przeznaczeniem na handel, usługi i rozrywkę. W garażu podziemnym oraz na zewnętrznych parkingach zapewnionych będzie łącznie 850 miejsc parkingowych. Na dwóch kondygnacjach nadziemnych Galerii S przewidziane są również powierzchnie przeznaczone pod funkcje gastronomiczne i kulturalno-rozrywkowe, planowana jest także budowa multipleksu z piecioma salami kinowymi.

Inwestycja zakłada także zagospodarowanie ogólnodostępnej, lekko zadaszonej przestrzeni o powierzchni 1200 mkw. przed głównym wejściem do galerii. Miejsce to będzie przestrzenią publiczną w Siedlcach przeznaczoną na organizację koncertów, wystaw, czy pokazów mody. Integralną częścią Galerii S jest zabytkowy obiekt po byłym Banku NBP, który po odrestaurowaniu będzie ogólnodostępny dla klientów. Otwarcie Galerii S przewidziane jest na IV kwartał 2013 roku.