Galeria handlowa powstaje w centrum Radomska

Galeria jest zlokalizowana na działce o powierzchni  4,8 tys. mkw. Jej powierzchnia sprzedażowa nie może wynieść więcej niż 2 tys. mkw. Powstający na rogu ulic Krakowskiej, Piastowskiej i Fabianiego budynek ma jedną kondygnację z antresolą. Przewidziany jest parking na 55 miejsc. Oferowane przez POLOmarket lokale komercyjne mają wielkość od 62 do 350 mkw.

– Koncepcja architektoniczna ciekawie wpisuje się w tę część miasta, stanowiącą swoistą granicę między obszarem historycznym, a zabudowaniami w stylu współczesnym. Galeria jest nowoczesna. Pierwotnie koncepcja elewacji była bardziej surowa, ale projekt został dopasowany do wytycznych miasta i obecnie jesteśmy zadowoleni, bo jest realizowany w zgodzie z nimi, zarówno jeśli chodzi o okładziny jak i podziały okienne – mówi Katarzyna Ciupa, architekt miejski.

POLOmarket sp z o.o została zarejestrowana w bydgoskim Krajowym Rejestrze Sądowym w kwietniu 2004 roku. Jej udziałowcami są Frapo Dystrybucja sp  zo.o oraz Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Arkady sp zo.o. Centrala mieści się w Glebni (woj. kujawsko-pomorskie). Spółka prowadzi sieć supermarketów na terenie całego kraju. Jest ich obecnie 330. Obsługują miesięcznie 13 mln klientów.

Spółka Projekt 2010 została zarejestrowana w KRS w 2010 roku. Właścicielem 60 udziałów na 100 jest większościowy udziałowiec POLOmarket –  Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Arkady sp zo.o.