Nowy park handlowy powstanie w Wojtówce przy wjeździe do Sochaczewa

Działający za pomocą spółki celowej Retail Park Sochaczew angielski inwestor w połowie grudnia zamierza przedstawić ten projekt na konferencji prasowej. Na razie wiadomo, że na pieciu hektarach w Wojtówce powstanie kompleks handlowy o nazwie Multishop, wielkości ok. 20,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej (13,5 tys. mkw. powierzchni handlowej) z parkingiem i drogami dojazdowymi. Wśród najemców będzie market budowlano-ogrodniczy niemieckiej sieci OBI, supermarket wielobranżowy oraz mniejsze sklepy w parku handlowym. Będą też punkty usługowe: fryzjer, kosmetyczka czy gabinet lekarski.

Jak dowiedział się portal Retailnet.pl, już powstała stalowa konstrukcja dachu supermarketu OBI. Na 15 grudnia zaplanowano uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Inwestycja ma być gotowa w 2013 roku.

W niedawno opublikowanej analizie firmy doradczej Colliers International zatytułowanej „Nowe szlaki na handlowej mapie Polski – nieodkryty potencjał mniejszych miast” Sochaczew został wymieniony wśród czterech najbardziej atrakcyjnych lokalizacji, jeśli chodzi inwestycje handlowe w miastach o liczbie ludności od 30 do 100 tys. w województwie mazowieckim.