Galeria powstała w miejscu zakładów Bielkon

– Jeszcze dysponujemy wolnymi lokalami, możemy je także zaadaptować w zależności od preferencji najemcy – mówi Zbigniew Pilas, właściciel spółki cywilnej Handel Hurtowo-Detaliczny Export-Import, która dawne zakłady odzieżowe Bielkon w Bielsku-Białej zaadaptowała na potrzeby centrum handlowego. – Lokal o powierzchni 750 mkw. zamierzamy otworzyć samodzielnie i oferować  w nim rozpoznawalne marki odzieżowe.  Chociaż oficjalne otwarcie planujemy na marzec to już funkcjonuje supermarket, w którym dziennie generowanych jest 500-600 paragonów.

Galeria w kształcie litery L liczy 6 tys. mkw. powierzchni handlowej. Wolne lokale są o powierzchni od 80 do około 500 mkw.  Jest zlokalizowana przy ul. Filomatów 6 nieopodal drogi dojazdowej do osiedli mieszkaniowych liczących około 25 tys. mieszkańców i drogi krajowej.  Do hal prowadzą osobne wejścia, windy towarowe i osobowa. Galeria dysponuje parkingiem na 150 miejsc.

Centrum na razie promuje lokalne marki takie jak ClassWood Meble oferująca używane meble z Holandii, sklep z bielizną Zayris, lokalny Supermarket, który także należy do Zbigniewa Pilasa, Bank Spółdzielczy.  10 grudnia 2011 roku nastąpi jednak otwarcie salonu z bielizną, w którym obok takich marek jak polskie Samanta, Belissima, Szafa, Ewa Bień, znajdzie się Triumph.