Wstrzymano projekt galerii w Częstochowie

Początkowo zakładano, że nowa Galeria Częstochowa będzie działała jeszcze w 2011 roku. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, inwestycja będzie opóźniona minimum o 3,5 roku.

– Postanowiliśmy wstrzymać się z realizacją tej inwestycji i na razie wynająć powierzchnię handlową w starym, istniejącym już budynku. Chcemy przygotować całkiem nowy projekt z innym układem powierzchni niż pierwotnie zakładano. W najlepszym wypadku inwestycja ruszy dopiero w 2015 roku – poinformował Retailnet.pl przedstawiciel inwestora, Polimeni.

Pierwotny projekt zakładał budowę Galerii Częstochowa na miejscu dawnego Domu Handlowego Mercury, w centrum Częstochowy. Całkowita powierzchnia obiektu miała wynosić 27 tys. mkw., w tym handlowa: ponad 13 tys. mkw. Zakładano, że w czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się około 60 najemców. Teraz wiadomo, że realizacja w takiej formie nie dojdzie do skutku.

Polimeni International, to amerykański deweloper, który pod koniec lat 90 wybrał Polskę jako pierwszy kraj do rozszerzenia swojej działalności za Oceanem. Obecnie Grupa Polimeni zrzesza 15 spółek funkcjonujących w Polsce, z główną siedzibą zlokalizowaną w Gdyni. Trzon działalności firmy to budowa i zarządzanie centrami handlowymi.