Park w Grodzisku Mazowieckim ma powstać w 2014 roku

Na grudniowym spotkaniu Shopping Center Breakfast Briefing Karina Kreja, Associate Director w dziale badań rynku i doradztwa firmy CBRE Polska, wskazywała na budowę centrów specjalistycznych, takich jak parki rozrywki, jako na narastający trend w branży nieruchomości. Przewidywała, że wraz z dojrzewaniem rynku handlowego inwestorzy coraz częściej będą zwracać uwagę na obiekty, w których główną usługą, jest rozrywka, a nie handel.

Przykładem takiego działania mogą być plany inwestycyjne dwóch spółek, które zamierzają wybudować w Polsce parki rozrywki.

Mszczonowska inwestycja ma być docelowo drugim co do wielkości po podparyskim Disneylandzie parkiem rozrywki w Europie. W pierwszym etapie inwestycji ma powstać jedynie 250-hektarowy kompleks rozrywkowy, z kolejką górską i parkiem wodnym wykorzystującym gorące źródła. Dzięki nim obiekt będzie działał również zimą. Powstaną też dwa ogromne hotele. Później kompleks ma zostać rozbudowany. 

Z inwestycji cieszą się władze samorządowe, które liczą, że park wzmocni region ekonomicznie. Inwestor musi najpierw kupić 600 ha gruntu od ponad 50 lokalnych właścicieli. Jak twierdził niedawno szef izraelskiej grupy kapitałowej Moshe Greidinger w Newsweeku, z zebraniem pół miliarda euro na inwestycję nie powinno być problemu, gdyż polscy i zagraniczni inwestorzy chcą uczestniczyć w przedsięwzięciu.

Czy ich zainteresowanie wystarczy jednak, by sfinansować budowę obu parków pod Warszawą? Puls Biznesu ujawnił, że za inwestorem parku Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim, firmą Las Palm nie stoją duże pieniądze. Większościowym udziałowcem jest spółka Final SA z kapitałem zaledwie 250 tys. euro. Koszt budowy samego parku wodnego idzie zaś w setki milionów złotych.