Obszar wokół stadionu we Wrocławiu zostanie sprzedany

– Inwestor miał czas na podjęcie działań i decyzji w sprawie budowy galerii do 25 listopada 2011 roku. Grzecznościowo odczekaliśmy kilka dni po terminie i na skutek braku jednoznacznej deklaracji co do realizacji projektu, zmuszeni jesteśmy do wypowiedzenia porozumienia, a co za tym idzie, także rozwiązania umowy dzierżawy ze spółką WKS Śląsk – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Czuma, rzecznik prezydenta Wrocławia.

Na grunt o powierzchni 66,2 tys. mkw. wkrótce zostanie przygotowany przetarg i obszar zostanie wystawiony na sprzedaż. – Jest to teren przeznaczony wyłącznie pod budowę centrum handlowego. Nie ma jednak jeszcze decyzji dotyczących szczegółów i terminu przetargu – dodaje Czuma.

Tereny o powierzchni 6,8 ha znajdują się obok stadionu na Pilczycach. Projekt budowy galerii handlowej, który przedstawiła spółka, należąca do Solorza miał zostać zrealizowany do końca 2012 roku. Planowano budowę kompleksu, w którym miało się znaleźć blisko 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zakładano, że w obiekcie będzie działał hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Na terenie kompleksu zaplanowano także powstanie salonów fitness & spa, toru bowlingowego oraz centrum rozrywki z wielosalowym kinem.