Galeria Odkryta czeka na pozwolenie na budowę

– Obecnie jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję, że do końca miesiąca uda się je otrzymać – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Dominika Sworowska-Lis, przedstawiciel inwestora, firmy Open Center.

W związku z pozyskaniem dużego najemcy (inwestor nie podaje jego nazwy, gdyż negocjacje jeszcze trwają) galeria zyska o 200 mkw. więcej powierzchni handlowej niż pierwotnie zakładano. Inwestor zakłada, że jeśli uda się pozyskać pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku, to pierwsze prace ruszą z początkiem 2012 roku i galeria zostanie oddana do użytku pod koniec 2012 roku bądź na początku 2013.

Obecnie obiekt jest skomercjalizowany na poziomie 30 procent. Komercjalizacją, którą rozpoczęto pod koniec lipca tego roku, zajmuje się sam inwestor, spółka Open Center. – Do dyspozycji mamy lokale o wielkości od 20 mkw., które można swobodnie łączyć w celu uzyskania większych powierzchni – dodaje Sworowska.

Galeria Odkryta powstanie przy ul. Odkrytej 4, w warszawskiej dzielnicy Białołęka. W sąsiedztwie znajduje się dyskont Biedronka, park oraz plac zabaw dla dzieci. Obiekt będzie miał około 2300 metrów kwadratowych powierzchni. Przy galerii powstanie parking dla ponad 40 samochodów. Szacowany koszt inwestycji wynosi 10 mln zł.