Retail Provider rusza z negocjacjami w sprawie galerii w Olsztynie

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zakłada stworzenie nowoczesnej galerii o powierzchni 45 tys. mkw. GLA. Kompleks ma łączyć funkcje komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe, na wzór obiektów obecnie realizowanych w Katowicach i Poznaniu. Firma Retail Provider prowadzi rozmowy z czterema funduszami, które realizują lub wspierają największe projekty retailowe w kraju i chcą współuczestniczyć w przygotowywaniu inwestycji w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Za przygotowanie koncepcji architektonicznej projektu odpowiada pracownia FS&P Arcus, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji projektów galerii handlowych, obiektów mieszkaniowych, biurowych, hotelowych i użyteczności publicznej.

Spółka Retail Provider, to fundusz private equity, który 4 października 2011 nabył 85 procent akcji PKS Olsztyn od Skarbu Państwa. W ramach umowy prywatyzacyjnej spółka zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności w zakresie transportu pasażerskiego.