Zabytkowe kamienice w Kielcach zmienią się w pasaż handlowy

Jak podaje lokalne wydanie Gazety.pl, pasaże mają powstać przy ulicy Piotrkowskiej usytuowanej w centrum Kielc. Inwestor na razie nie jest znany. – Dopóki nie uzyskamy zgody od pomysłodawcy projektu, nie możemy ujawnić nazwy tej firmy – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Włodzimierz Kuliczkowski, właściciel legnickiej pracowni Handbud, której zlecono przygotowanie projektu.

Plan zakłada powstanie na parterze obiektów restauracji i części handlowej, a na piętrach – biur i mieszkań. Łącznie po rozbudowie, do wynajęcia będzie około siedmiu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Pewne jest jednak, że zabytkowa zabudowa przy Piotrkowskiej jest pod nadzorem przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Opracowywany projekt musi więc nawiązywać do historycznej zabudowy śródmieścia i zakładać odrestaurowanie, a nie wyburzenie niektórych obiektów.

Firma Handbud powstała w 1993 roku. Podstawową działalnością firmy jest świadczenie szeroko pojętych usług związanych z kompleksową obsługą inwestycji budowlanych.