CH Ogrody w Elblągu

Prace będą prowadzone w taki sposób, by nie zaburzały funkcjonowania obiektu i działania większości najemców. Do jednokondygnacyjnego dziś budynku, który zyska charakter centrum regionalnego, dobudowane zostanie jedno piętro. Na dwóch poziomach znajdzie się około 130 sklepów i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znajdą się najbardziej popularne marki obecne na polskim rynku, między innymi H&M, który otworzy sklep o powierzchni 1,6 tys. mkw., zlokalizowany właśnie na dwóch poziomach.

Aktualnie trwa procedura uchwalenia planu dla obszaru, na którym powstanie nowa część, jest w toku. Przypomnijmy, we wrześniu 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Radę Miejską Elbląga.

CH Ogrody powstało w 2002 roku w gęsto zaludnionej części Elbląga, niedaleko osiedli Zawada i Nad Jarem, zamieszkanych przez blisko 60 tysięcy osób oraz nowach obszarów mieszkaniowych na przedmieściach: Modrzewiny-Północ, Krasnego Lasu i Dąbrowy. W strefie obejmującej do 10 minut jazdy samochodem mieszka 120 tys. osób, do 20 minut – 160  tys.osób, a do 30 minut – 180 tys. Centrum obecnie oferuje 17,5 tys. mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10,2 tys. mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Do dyspozycji klientów jest ponad 900 miejsc parkingowych.

Po przebudowie powierzchnia najmu w obiekcie zwiększy się do 43,5 tys. mkw. Powstanie nowa przestronna część gastronomiczna oraz wielosalowe kino. Zostanie też dobudowany trzypoziomowy parking na 1200 miejsc. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami galerii. Za rozbudowę obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe, która działa na zlecenie dewelopera CH Ogrody – CBRE Global Investors.

Elbląg liczy 127 tys. mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w woj. warmińsko-mazurskim. Miasto znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej trasy szybkiego ruchu Warszawa – Gdańsk (planowane ukończenie 2013/2014) oraz drogi ekspresowej prowadzącej do Kaliningradu.