Kupiec Poznański nie wybuduje galerii handlowej w Nowej Soli

Galeria miała powstać na gruncie, na którym kiedyś istniała miejska gazownia, między ulicami Waryńskiego, Wojska Polskiego i 1 Maja. Jego właściciel, działający na rynku od dziesięciu lat Kupiec Regionalny ma doświadczenie w budowie tego typu obiektów. Zrealizował między innymi centrum handlowo-biznesowe w Poznaniu i galerię w Środzie Wielkopolskiej. Działka w Nowej Soli została kupiona z myślą o wybudowaniu na niej podobnej placówki.

Przeciwko temu zaprotestowali jednak radni. Podczas sesji rady miasta zmieniono miejscowy plan zagospodarowania, który teraz dopuszcza zabudowę mieszkaniową z usługami.
Szefowie Kupca Regionalnego początkowo zamierzali walczyć w obronie swojej koncepcji zagospodarowania działki. Ostatecznie jednak przyjęli do wiadomości decyzję władz miasta, choć nie wiadomo, jakie będą ich dalsze działania.

– Na razie czekamy na uprawomocnienie się planu zagospodarowania przestrzennego. I ewentualna inwestycja będzie prowadzona zgodnie z jego założeniami. Dostosujemy się do życzeń, choć pamiętamy, że nasze plany zakładały budowę małej galerii handlowej – stwierdził w rozmowie z regionalna gazetą Konrad Chudy z Kupca Regionalnego. – Być może już po uprawomocnieniu się planu zaczniemy prace projektowe, ale tego nie mogę obiecać – dodał. Wywołało to spekulacje co do dalszych losów terenu po gazowni. Nie wyklucza się, że zostanie on sprzedany, choć w tej chwili wszystkie spekulacje na ten temat są ucinane.