Budowa galerii handlowej może rozpocząć się po dopełnieniu formalności

– Przeznaczenie terenu jest ustalone, ale jeszcze musi zostać opublikowane w wojewódzkim dzienniku urzędowym, aby inwestorzy mogli realizować projekty zgodnie z ustaleniami założeń planu miejscowego – mówi Sławomir Burbicki z referatu planowania przestrzennego gminy Wiązowna.

W spółce Curtis Development należącej do Zbigniewa Niemczyckiego poinformowano, ze wszelkie informacje dotyczące inwestycji na terenie dawnego lotniska mogą być udzielane najwcześniej po Nowym Roku. Wiadomo jednak, że uwagi do planu zgłaszała firma General Aviation należąca do Zbigniewa Niemczyckiego.

Gmina, uchwalając plan zagospodarowania przestrzennego, dopuściła usługi w obiektach wielkopowierzchniowych, czyli powyżej 2 tys. mkw, co jest równoznaczne z możliwością powstania galerii handlowej. Teren przeznaczony pod centrum handlowe to obszar o powierzchni około 20 ha. Z tego 50 procent może zostać przeznaczone pod zabudowę, wyłączywszy drogi i dojazdy oraz parkingi. Wysokość zabudowy na tym obszarze może wynosić do 20 mkw, w tym dopuszczone są maksymalnie trzy kondygnacje nadziemne. 

Inwestorzy o pozwolenie na rozpoczęcie budowy będą zwracać się do starostwa powiatowego. Najpierw jednak plan zagospodarowania przestrzennego musi wejść w życie, co stanie się 30 dni po publikacji w dzienniku wojewódzkim. Gmina Wiązowna jest największą gminą w powiecie otwockim. Bezpośrednio graniczy z aglomeracją warszawską.

Curtis Development zajmował się dotąd budową obiektów biurowych. Był także między innymi inwestorem hotelu Bryza w Juracie oraz terminalu na potrzeby spółki lotniczej White Eagle Aviation na warszawskim Okęciu. Spółka uczestniczyła także w budowie Centrum Bankowo-Finansowego przy ul. Puławskiej w Warszawie.