Uruchomiono galerię handlową koło Poznania

Galeria Sucholeska usytuowana jest w północnej części miasta Poznania, na trasie Poznań-Piła-Koszalin. Obiekt ma około 6,5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dolne powierzchnie galerii przeznaczono na salony handlowe i punkty usługowe. Na trzecim i czwartym piętrze będą się mieścić lokale biurowe oraz punkty z usługami medycznymi.

Operatorem spożywczym Galerii Sucholeskiej jest Piotr i Paweł, z którym umowę najmu podpisano z początkiem marca br., w dniu wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu. Sklep sieci zlokalizowany jest na parterze. W obiekcie znajdują się jeszcze wolne powierzchnie przeznaczone pod wynajem. Docelowo grupę najemców uzupełnić mają m.in. apteka, bank oraz najemcy gastronomiczni.

Inwstorem obiektu jest spółka Galeria Sucholeska, która wykupiła działkę pod budowę galerii w 2009 roku. Rok temu inwestor otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę, która ruszyła w lutym tego roku. Inwestycję zrealizowano z pomocą kredytu banku PKO BP. Generalnym wykonawcą projektu była firma Er Bud