Marcin Materny, Echo Investment

Dyrektor Działu Centrów Handlowych Zagranica w Echo Investment ocenia, że rok 2011 był dobry dla polskiego rynku retail. – Zawdzięczamy to w dużym stopniu silnemu wzrostowi PKB i wciąż dużemu wskaźnikowi konsumpcji. 2012 rok na pewno będzie trudniejszy – mówi Marcin Materny.
Echo Investment buduje obecnie trzy duże regionalne projekty: Galerię Olimpia w Bełchatowie, Galerię Veneda w Łomży i Outlet Park Szczecin. Wkrótce ruszy budowa Galerii Amber w Kaliszu i rozbudowa Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. – Echo realizuje strategię rozwoju centrów handlowych, która ma charakter długoterminowy. Dlatego też nie zrażają nas chwilowe trudności na rynku – powiedział Marcin Materny.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.